Najbardziej śnieżne stacje narciarskie

Kto lubi jeździć na nartach, ten wie, że w Polsce trudno o udany urlop na stoku. Ceny zwalają z nóg, podobnie jak kolejki do wyciągów. Śnieg leży zaledwie przez kilka tygodni, a gór nie widać, bo zasłaniają je chmury albo mgła smogu. Niewiele lepiej jest u południowych sąsiadów. A gdyby tak wybrać się na narty do Austrii? To zaledwie kilkanaście godzin podróży samochodem, a zalet takiego wyjazdu jest mnóstwo. Przekonało się już o tym wielu naszych rodaków. Chcesz dołączyć do ich grona i zorganizować białe szaleństwo w austriackich Alpach? Zacznij od przeczytania tego artykułu.

Narty w Austrii – relaks, przygoda i aktywny wypoczynek

W każdym niemal łańcuchu alpejskim znajdziesz wiele świetnie przygotowanych ośrodków narciarskich. Do jakiego zatem kraju wyjechać? Który ośrodek narciarski wybrać, skoro wszystkie mają kuszącą ofertę? Podejmując decyzję, weź pod uwagę odległość od Polski, warunki śnieżne oraz ilość i różnorodność atrakcji. Jeśli chodzi o wyjazdy na narty – Austria zdecydowanie takie rankingi wygrywa. Popularnością wśród narciarzy cieszą się zwłaszcza regiony Styrii, Salzburga i Górnej Austrii. Oferta tutejszych ośrodków narciarskich obejmuje nie tylko imponującą ilość nowoczesnych wyciągów i tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, ale też trasy do narciarstwa biegowego, snowparki do szaleństw na desce snowboardowej, tory saneczkowe, kolejki linowe na punkty widokowe oraz szlaki do wędrówki na rakietach śnieżnych. Do najciekawszych atrakcji należą wycieczki na słynny lodowiec Dachstein, relaks nad górskimi jeziorami Gosausee, czy zwiedzanie atrakcji w alpejskich kurortach. Jednym z najlepszych ośrodków narciarskich na tym obszarze jest Dachstein West w Rußbach am Pass Gschütt w regionie Salzburga.

Ośrodek Narciarski Dachstein West. Wyciągi czynne do lata

Wprawdzie Dachstein West należy do tych mniejszych ośrodków, ale ma świetną infrastrukturę. Kolejki gondolowe, wyciągi kanapowe i orczykowe umożliwiają dotarcie do górnej, panoramicznej części tras. Poprowadzono je po łagodnych zboczach szczytów Annaberg, Zwieselalm i Russbach. Donnerkogel, najwyższy z okolicznych szczytów, osiąga wysokość 2054 m n.p.m. Nie jest to wysoko, jak na Alpy, jednak ze względu na bliskość lodowca Dachstein, klimat jest tu dość surowy. Dni z opadami śniegu przeplatają się z dniami pięknej, słonecznej pogody. Dzięki temu nie brakuje ani śniegu, ani słońca, a trasy czynne są do wiosny. Jeśli zatem chcesz świąteczną przerwę w pracy wykorzystać na szusowanie, to ten ośrodek spełni twoje oczekiwania. Narciarze mają tu do dyspozycji trasy niebieskie i czerwone. Dachstein West znany jest również z oferty dla początkujących narciarzy, w tym dla dzieci. Ośrodek świetnie nadaje się na rodzinne wyprawy narciarskie oraz na naukę jazdy na nartach. Na amatorów sportów zimowych czekają także tory saneczkowe oraz snowparki.

Jak zorganizować wyjazd na narty do Dachstein West?

Możesz pojechać swoim samochodem albo polecieć samolotem do Salzburga i stamtąd do Rußbach autobusem lub wynajętym autem. Możesz też wybrać opcję zorganizowanego wyjazdu i skorzystać z oferty Snow Show – biura podróży, organizującego grupowe wyjazdy na narty do Austrii. Program pobytu obejmuje nie tylko aktywności sportowe, ale również zwiedzanie atrakcji turystycznych oraz imprezy związane z poznawaniem regionalnej kultury i historii.

Narty w Austrii to świetny sposób na aktywny odpoczynek, dotlenienie organizmu i ciekawą przygodę. Śnieg pod stopami, słońce nad głową i bogata oferta ośrodków narciarskich. Czegóż chcieć więcej?