Czy w squasha można grać w pojedynkę?

Początkowo squash był wręcz uznawany za sport, który uprawia się głównie w pojedynkę. Miał być on takim ciekawszym sposobem na aktywność dla tych, którzy nie mają partnerów albo znajomych, z jakimi byliby w stanie rozgrywać różnego rodzaju mecze. Siatkówka wymaga w końcu zorganizowania dwóch ekip kilkuosobowych. Nawet do tenisa potrzebny jest partner, bo ktoś musi jednak odbijać tę piłkę z drugiej strony siatki, aby nie trzeba było za nią bezsensownie biegać. Gra w squasha pod pewnymi względami może przypominać grę w tenisa, ale jednak tym tenisem nie jest. Różni się chociażby tym, że jak najbardziej jest przeznaczona do tego, by korzystać z niej w pojedynkę, bez żadnego partnera, a jedynie z piłką, ścianą i oczywiście rakietką.

O samodzielnej grze w squasha

Taka samodzielna gra w squasha wymaga jednak wkładania w nią dużo większego wysiłku. Piłka dość szybko odbija się od ściany. Jednak jak widzimy na fotorelacji z różnych turniejów w squasha na stronie FutbolOnline.pl, to samodzielna gra jest możliwa, co pokazują najlepsi zawodnicy świata. Widać tam, jak dosłownie w przeciągu sekundy powraca na stronę gry, dlatego też po wykonanym odbiciu należy wykazać się błyskawiczną reakcją, by ponownie odbić piłkę od ściany – i tak dosłownie bez żadnej przerwy, aż w końcu nie będzie się w stanie wykonać prawidłowego odbicia i piłka dwukrotnie zetknie się z podłożem, co jest błędem oznaczającym zakończenie wymiany. Squash wymaga dużej koncentracji. Ciągłe śledzenie piłki i przewidywanie jej kąta odbicia oraz miejsca, w którym ona spadnie, jest niezbędne do tego, by właściwie się ustawiać i przygotowywać do kolejnych uderzeń. Warto też wspomnieć o konieczności wykonania rozgrzewki przed rozpoczęciem jakiejkolwiek gry. Jest ona niezbędna do nagrzania piłki, aby była ona w stanie prawidłowo i efektywnie się odbijać.

Początkowo squash skupiał wokół siebie niemalże wyłącznie mężczyzn, ale kobiety szybko załapały, że jest to tak naprawdę aktywność fajna dla każdego, niezależnie od płci i niezależnie nawet od wieku. Przydaje się w niej jednak dość dobra kondycja. Pod względem wytrzymałościowym gra w squasha potrafi okazać się bardzo wymagająca.