Hokej podwodny – zabawny i ekscytujący sport

Hokej podwodny, znany również jako hokej w wodzie lub hokej na basenie, to sport bezkontaktowy, który zazwyczaj rozgrywa się w basenie na głębokości 2-3 metrów. Gracze dwóch drużyn składających się z sześciu osób próbują strzelać gole, wrzucając piłkę do bramki drużyny przeciwnej.

Co powinieneś wiedzieć o hokeju podwodnym?

Gra toczy się na prostokątnym polu podzielonym na dwie połowy linią w połowie wysokości puli. Drużyny na zmianę grają w ataku i obronie. W ataku zawodnicy próbują uderzyć piłkę obok bramkarza i wpaść w bramkę drużyny przeciwnej. W obronie gracze starają się powstrzymać drużynę przeciwną przed zdobyciem bramki. Bramkę chronią trzy drewniane deski podwieszone do sufitu. Deski są pochylone pod kątem 45 stopni i mają około 1,5 metra szerokości. Bramka jest również podwyższona o około 1,5 metra od dna basenu. Zapewnia to wystarczającą wysokość, aby piłka mogła przelecieć w powietrzu do bramki.

Aby grać w hokeja pod wodą, zawodnicy muszą być wyjątkowo biegli w pływaniu i mieć mocny chwyt

Muszą też móc oddychać pod wodą. Ponieważ gra toczy się w ograniczonej przestrzeni i na głębokości, na której widoczność jest ograniczona, dochodzi do wielu obrażeń. Jednak sport ten jest bardzo popularny i jest obecnie uprawiany w ponad dziewięćdziesięciu krajach. Hokej podwodny to sport bezkontaktowy rozgrywany na basenie, zwykle na głębokości 2-3 metrów.

Podczas gry zawodnicy dwóch sześcioosobowych drużyn starają się obronić swoją bramkę, wrzucając do niej piłkę, będąc jednocześnie chronieni przez kolegów z drużyny. Gra potrafi być bardzo emocjonująca i stanowi ciekawy sposób na spędzenie czasu w upalne letnie dni.